Jak dopasować stół rozkładany okrągły do aranżacji wnętrza?

Stół rozkładany okrągły to mebel, który cieszy się nieprzemijającą popularnością, pomimo upływu lat. Na stałe wpisał się on w aranżacje wnętrz naszych domówi i mieszkań, zachwycając kolejne pokolenie lekkim stylem i niebanalnym charakterem. To doskonała alternatywa dla prostokątnych czy kwadratowych mebli, idealnie przełamująca przestrzeń i monotonię prostych linii. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jak dopasować swój okrągły stół do aranżacji wnętrza, mamy dla ciebie kilka inspirujących pomysłów.

Stół rozkładany okrągły a styl aranżacji wnętrza

Współcześnie coraz większą wagę przykładamy do wystroju wnętrz. Ich spójna aranżacja buduje walory estetyczne, a wysoka funkcjonalność zastosowanych rozwiązań wpływa na komfort użytkowania. Dotyczy to również stołów, stanowiących aktualnie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, bez którego nie wyobrażamy sobie kuchni czy jadalni. Tak duże zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty wpłynęło z kolei na szeroką ofertę od producentów, dzięki czemu stół rozkładany okrągły można z powodzeniem dopasować do niemalże każdej aranżacji wnętrza. Dotyczy to nie tylko klasycznych, ale również i nowoczesnych rozwiązań.

I tak w nowoczesny styl loftowy idealnie wpiszą się stoły z blatami, wykonanymi z wysokiej klasy płyty MDF w różnych odcieniach. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj pojedyncze, choć niezwykle stabilne podstawy, które mogą przybierać również formę wielu fantazyjnie wygiętych nóg. Taki stół rozkładany okrągły optycznie powiększy przestrzeń, ułatwiając przy tym znacząco komunikację pomiędzy osobami, zasiadającymi do posiłku. W koncepcjach minimalistycznych sprawdzą się z kolei proste i oszczędne formy, które wzbogacą aranżację subtelną elegancją, bez zbędnego przepychu.

Ciekawym pomysłem może być także aranżacja wnętrz a w stylu skandynawskim, nawiązująca swoją estetyką do naturalnych rozwiązań. Tutaj sprawdzą się doskonale okrągłe stoły rozkładane z blatem w kolorze dębu rustykalnego, naturalnego czy złotego, ale również i orzecha, wprowadzającego do wystroju klasyczne piękno. Zupełnie przeciwnym kierunkiem w aranżacji będzie natomiast styl industrialny, stawiający na prosty, a zarazem surowy desing. Wybierając stół rozkładany okrągły warto sięgnąć tutaj po proste modele z podstawą z metalu malowanego proszkowo na czarny kolor, tworzącego harmonijną kompozycję z blatem. Takie połączenie elegancji i surowości nada każdemu wnętrzu nieco indywidualizmu, wzbogacając go o niebagatelne walory wizualne.

Jak dopasować okrągły stół do pomieszczenia?

Stół, niezależnie od jego charakteru, warto dopasować również do danego wnętrza. W jadalni, pełniącej często funkcję reprezentacyjną, należy zadbać przede wszystkim o ciepły charakter, sprzyjający spotkaniom z rodziną lub znajomymi. W tej koncepcji idealnie sprawdzi się stół rozkładany okrągły z harmonijnie dobranymi krzesłami. Taką aranżację można uzupełnić ozdobnymi poduszkami, zwiększającymi komfort odpoczynku na krzesłach oraz obrusem, wprowadzającym do wnętrza nieco elegancji.

W nowoczesnym salonie warto z kolei postawić na lekkie modele, które nadadzą aranżacji świeżości. W klasyczne koncepcje doskonale wpisze się stół okrągły z transparentnym blatem lub też model z blatem, wykonanym z odpornego na uszkodzenia szkła hartowanego. W każdym przypadku warto zadbać również o wazon z naturalnymi kwiatami, które rozjaśnią przestrzeń i zbudują jej pozytywną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *